"Я урочисто клянусь присвятити своє життя служінню людству."

(Гіппократ III століття до н. Е., Клятва Гіппократа)

Ортопедична стоматологія та зубні нейлонові протези

Ортопедична стоматологія ЄСЦ в Києві пропонує зубні нейлонові протези. Унікальна технологія. Міцні, еластичні і гіпоалергенні. Без налічія металу. Та ще й доступна ціна.

Зубні нейлонові протези доволі широко застосовують у стоматології. Матеріал, з якого вони виготовлені, має низку беззаперечних переваг порівняно з тими, що вже давно використовують лікарі-стоматологи. Саме нейлонові протези кардинально змінили ситуацію в сфері зубного протезування.

Нейлонові протези — прорив у зубній ортопедії

До установки нейлонового зубного протезаПосле установки зубного нейлонового протеза

Знімні нейлонові протези позитивно зарекомендували себе. З цим матеріалом активно працює багато стоматологічних лабораторій мегаполісів. З його допомогою здійснюється якісне протезування зубів у Києві.

Прогрес не стоїть на місці, і цей напрям у стоматології активно розвивається, тож не виключено, що найближчим часом нейлонові протези стануть досконалішими та набудуть додаткових переваг перед іншими матеріалами.

Сьогодні в ортопедичній стоматології застосовуються різноманітні види протезування. Втрачені зуби можна замінити імплантатами, виготовленими з різних матеріалів. Крім того, стоматологи можуть запропонувати кілька способів протезування. При цьому досить часто трапляється так, що відновити зуб можна лише шляхом виготовлення знімного протеза. Наприклад, без цього способу не обійтися в тому разі, коли відсутня опора — задні зуби. Знімний протез — єдиний вихід, якщо з якихось причин пацієнту протипоказані імплантати. Незважаючи на розвиток медицини в цілому та постійний прогрес, деякі проблеми, що виникають при протезуванні знімних зубів, як і раніше, непереборні.

Основний мінус — наявність стороннього предмета в ротовій порожнині. Крім того, при такому способі протезування не обійтися без металевих кламерів, які може бути видно. Як правило, до складу звичайних знімних протезів входить пластмаса. Навіть при використанні якісних матеріалів виділення мономера — доволі шкідливої сполуки, яка може спричиняти отруєння організму та серйозні алергійні реакції, — не уникнути. У деяких випадках при установці знімного протеза доведеться задіяти сусідні цілком здорові зуби, які необхідно обточити.

Через вміст металу знімні протези важать досить багато, що може створювати певний дискомфорт пацієнту. Нейлонові протези, які пропонує наша клініка, — чудове вирішення всіх перелічених вище проблем.

Незаперечні переваги

Нейлон був уперше представлений як матеріал для виготовлення основ зубних протезів ще в 1953 році. Завдяки своїм властивостям, у першу чергу гнучкості, він мав замінити різноманітні сплави металів і акрилові комбінації, що доволі широко розповсюджені в сфері протезування знімних зубів.

Протягом багатьох років цей матеріал використовується більш ніж у 90 країнах світу. З 2001 року нейлонові протези стали застосовувати на пострадянському просторі. Вони набагато міцніші за аналоги з акрилових пластмас, абсолютно безпечні для людини і мають досить високий рівень еластичності (надто порівняно з хром-кобальтовими сплавами).

У кожного пацієнта неодмінно постане питання: що ж такого гарного у нейлонових протезах? Стоматолог повинен бути готовий обґрунтувати переваги цього матеріалу, пояснити його відмінності від аналогів, широко представлених на ринку, і пояснити формування ціни протезування зубів.

Отже, чому нейлонові протези кращі?

Цей вид зубних протезів позбавлений металів. Пацієнти, які зіштовхувалися зі знімними металовмісними елементами, неодмінно оцінять відсутність гальванічного синдрому — утворення електричного струму в порожнині рота. Гальванізм обтяжений не лише появою присмаку металу в роті, але й головними болями, загальною слабкістю, сухістю слизової порожнини рота.

Нейлонові протези не привертають уваги оточуючих. Вони виготовлені з напівпрозорого матеріалу, наближеного кольором до природного відтінку ясен. Для фіксації цього виду протезів використовуються дентоальвеолярні кламери, які не будуть помітні іншим.

Протези з нейлону мають неабиякі фізичні властивості. При високому показнику міцності вони досить еластичні. Поєднання цих якостей дозволяє з упевненістю говорити про те, що нейлонові протези не зламаються за жодних умов. Більше того, саме цей вид зубних протезів ідеально підійде пацієнтам із травмонебезпечними професіями, наприклад спортсменам.

Зубні протези мають дуже точну посадку. Це стало можливим завдяки особливостям методу їх виготовлення — гарячому впорскуванню. Стабільна фіксація та правильне щільне прилягання — ось те, що неодмінно оцінять пацієнти, які вже зіштовхнулися з протезами, виготовленими з інших матеріалів. Абсолютний комфорт і жодного подразнення або травмування ясен — це можливо лише з нейлоновими протезами.

Нейлонові протези абсолютно безпечні для здоров'я й не мають побічних ефектів. На відміну від пластикових аналогів, протези з нейлону гіпоалергенні та не створять проблем зі здоров'ям. Особливо актуально це для пацієнтів, що мають алергійні реакції на активні речовини.

Нейлон гігроскопічний. Завдяки цій властивості в ньому не живуть мікроорганізми. Нейлонові протези прості у догляді та вирізняються високою стійкістю до утворення зубного нальоту.

На відміну від більшості інших способів, при підготовці нейлонових протезів не потрібне попереднє препарування сусідніх зубів. Як наслідок, відсутні конструкції з металокераміки.

Нейлон характеризується стійкістю кольору. Стійкий барвник надає протезам природного забарвлення та естетичного вигляду. Ці показники залишаються на висоті навіть при тривалому використанні знімного протеза.
Відмітною рисою нейлонових протезів є те, що вони здатні зберігати свої характеристики протягом тривалого часу й за різноманітних умов. Нейлон стійкий до високої вологості, впливу хімічних речовин і постійних напружень.

Саме тому його широко застосовують у різних галузях медицини. Так, із нейлону виготовляють штучні клапани серця і суглоби, а також багато іншого. Він застосовується при лікуванні бруксизму, захворювань щелепних суглобів, у виробництві спортивних кап і кап для відбілювання зубів.

У стоматології нейлон може застосовуватись як для усунення часткових дефектів (1-2 зуби), так і для виготовлення повних протезів на щелепи.

Показання до застосування

Завдяки цьому виду протезів сотні людей уже забули про проблеми, пов'язані з зубами. Вони належно оцінили відмінні властивості гнучкості нейлону, його стійкість до можливих розламів і можливість самобалансування в ротовій порожнині.

У яких випадках рекомендуються зубні нейлонові протези?

При:

  • малих, середніх, великих дефектах за Бетельманом;
  • I-IV класах за Кеннеді;
  • беззубій щелепі I типу за Шредером (за наявності умов у порожнині рота);
  • беззубій щелепі I типу за Келлером (за наявності умов у порожнині рота);
  • ретенованих зубах;
  • схильності до алергії.

При цьому слід пам'ятати, що, як і будь-яке інше медичне втручання, встановлення нейлонових протезів має свої протипоказання. Так, відмовитися від використання цього виду протезів потрібно пацієнтам, у яких спостерігаються низькі клінічні коронки або виражена атрофія альвеолярних відростків у поєднанні зі значними необмеженими дефектами рядів зубів.

Приклади робіт з нейлонового протезування зубів та інших видів стоматологічних послуг, виконаних фахівцями нашої клініки, наведено нижче. Докладніше про результати лікування пацієнтів можна дізнатися в розділі «Роботи».

Якщо вас цікавлять ціни на протезування зубів, телефонуйте нам за зазначеними на сайті номерами телефонів.

Найбільш поширені запитання

Як правило, кожне відвідування стоматолога для середньостатистичної людини — певний стрес. Це особливо відчутно, коли йдеться про такий важливий процес, як протезування зубів. Щоб уникнути непорозуміння та заощадити час, ми пропонуємо вам перелік поширених запитань із заданої тематики та докладні відповіді на них.

Запитання: За яких умов призначається нейлонове протезування і що є протипоказанням до встановлення зубного протеза з нейлону?

Відповідь: Стоматолог може призначити нейлонові протези в кількох випадках, якщо у пацієнта:

  • не низькі коронки опорних зубів;
  • неглибокий прикус;
  • екватор зуба виражений;
  • слизова в нормальному стані.
До протипоказань належить нависаючий альвеолярний гребінь або його виражена атрофія, що настала в результаті тривалих дефектів зубного ряду.

Увага! Повні нижні протези з нейлону не виготовляються!

Запитання: Який матеріал використовується в процесі зняття відбитків при нейлоновому протезуванні зубів?

Відповідь: У процесі виготовлення нейлонових протезів обов'язково знімаються відбитки. Для цього використовують спеціальні альгінатні маси для відбитків. Відбиткові маси з інших матеріалів, наприклад силікону, застосовувати не рекомендується, оскільки вони можуть деформувати слизову. Це надалі призведе до недостатньої функціональності виготовленого протеза з нейлону.

Запитання: З якої причини прикусні (оклюзійні) валики виготовляються лише в лабораторних умовах?

Відповідь: Оскільки прикусні валики виготовляються лише на робочу модель (дубльовану), можуть виникати певні погрішності при постановці протезів. Щоб уникнути цього, валики необхідно виготовляти в лабораторії.

Запитання: Чи існує можливість перебазування?

Відповідь: З'єднання матеріалу з іншим можливе, однак зробити це можна лише механічним шляхом.

Запитання: Чи можливо додати видалені зуби?

Відповідь: Так, це можливо. У разі якщо пацієнту видалили один або кілька зубів, його (їх) можна додати до протеза за допомогою нейлону.

Запитання: Чи можна виготовити протез без примірки?

ВідповідьВизначення оклюзії можна провести за допомогою валиків з воску і на моделі-дублікаті.

Запитання: Як і за допомогою яких засобів здійснюється корекція протеза?

Відповідь: Зазвичай протез виготовляється з високою точністю. Однак при потребі корекція цілком можлива. Вона здійснюється за допомогою спеціальних фрез для м'якої пластмаси.

Запитання: Чи є положення вставленого зуба в порожнині рота стабільним?

Відповідь: Протез щільно утримується на опорних зубах і прилягаючих до них яснах. Стабільне положення протеза в ротовій порожнині забезпечується спеціальними зубоясневими накладками.

Запитання: Чи можна виготовити нейлонові зубні протези у звичайних (не лабораторних) умовах?

Відповідь: Ні. Щоб виготовити якісні та надійні протези з нейлону, необхідно чітко дотримувати технології, а також мати фірмове професійне устаткування. При виготовленні нейлонових протезів використовується інноваційна технологія гарячого впорскування, сам процес триває близько 16 робочих годин фахівця — зубного техніка.

Запитання: Чому зубне протезування неможливе без спеціального устаткування

Відповідь: Протези з нейлону виготовляються методом литтєвого гарячого впорскування під тиском 12 атмосфер. Без спеціального устаткування цей процес неможливий.

Запитання: Як виглядає матеріал, що використовується для виготовлення нейлонових протезів?

Відповідь: Робочий матеріал — гранульована речовина, розфасована в капсули певного розміру.

Запитання: За рахунок чого пластмасові зуби утримуються в матеріалі?

Відповідь: Це можливо завдяки діаторичним отворам (механічне з'єднання).

Запитання: Що ви можете порекомендувати пацієнту, який встановив зубний протезз?

Відповідь: Щоб уникнути механічних ушкоджень порожнини рота, перед установкою зубний протез рекомендується покласти в теплу воду на кілька хвилин (особливо якщо до цього поверхня штучного зуба була сухою).