"Я урочисто клянусь присвятити своє життя служінню людству."

(Гіппократ III століття до н. Е., Клятва Гіппократа)

ПодіїУкраїнсько-німецький круглий стіл з питань стоматології

Українсько-німецький круглий стіл з питань стоматології

28 березня 2015 в Києві відбувся круглий стіл, присвячений питанням організації стоматологічної служби в Україні та за кордоном, за участю Німецької асоціації оральних імплантологів (DGOI) в особі її президента доктора Фреда Бергмана. Організатором заходу виступив "Європейський стоматологічний центр".

На порядку денному - система навчання лікарів-стоматологів в Німеччині та Україні, проблеми гарантованого медичного страхування та ліцензування в галузі стоматології та багато іншого.


"За останні півроку це вже четвертий круглий стіл, за яким провідні фахівці країни зустрічаються, щоб обговорити актуальні проблеми в галузі стоматології, - говорить головний стоматолог МОЗ України Олексій Павленко.  Це неформальні зустрічі, на яких висловлюються думки як наших фахівців, так і зарубіжних для пошуку оптимальних шляхів впровадження європейських стандартів у нашу роботу. Будь стоматологічна служба включає в себе три складових: безперервне навчання (до- і післядипломної), робота в реальних умовах клінічної бази, а також питання, пов'язані з використанням матеріалів і технологій стоматології. Що Щодо першого блоку, приміром, то в додипломному освіті необхідно привести кількість годин, що відводяться для вивчення стоматологічної дисципліни, до європейських стандартів. У післядипломній важливим моментом є максимальне використання для стажування та інтернатури клінічних баз, розширення напрямків університетських клінік, а також приватних клінік, які в обов'язковому порядку повинні бути ліцензованими і акредитованими. На порівняльному аналізі нашої діючої системи та європейської можна виділити якісь важливі моменти, адаптувати їх в Україні, після чого чекати по ним законодавчого вирішення".

Президент DGOI Фред Бергман детально розповів про німецькій системі освіти стоматологів, в тому числі і післядипломної, а також відзначив важливість міжнародного обміну досвідом, зокрема, у сфері імплантології.

"У ході дискусії ми відзначили, що українська система освіти в сфері стоматології надзвичайно схожа на систему освіти в Німеччині, - каже головний дитячий стоматолог МОЗ України Наталія Савчук. - Це надзвичайно приємно і означає, що ми йдемо в правильному напрямку. Крім цього, у нас з'явилося багато планів з післядипломної освіти, що допоможе українським лікарям-стоматологам підвищити свою кваліфікацію".

Доктор Бергман також представив загальний план німецької навчальної програми для стоматологів "8 + 1" - курс з 9 занять, які проводяться у вихідні дні, і запропонував свої ідеї відносного того, як цю програму можна впровадити в державних і приватних університетах України. "Цей план не є споконвічно німецьким продуктом, - зазначає Фред Бергман. - Розклад було складено на основі кращих навчальних програм по всьому світу, і перевага всього цього в тому, що українські стоматологи можуть на належному рівні отримати необхідні знання та досвід без необхідності виїзду в європейські країни, Нью-Йорк, Сан-Франциско або Сінгапур, наприклад".

Найбільш гострим і важливим, проте, залишається питання запровадження європейських та світових стандартів у вітчизняне простір.

Також акцентувалась увага на необхідності налагодження механізму обміну досвідом між українськими молодими фахівцями, а також досвідченими докторами з фахівцями в Європі та інших країнах: "Наше завдання - навчити, підготувати молодих фахівців, після чого направити їх на навчання до експертів за кордон, щоб в результаті вони імпортували отримані знання і технології, реалізували їх у нашому просторі".

Учасники конференції окреслили також, що дана зустріч поклала початок роботі з підготовки до наукового симпозіуму "Європейські стандарти лікування стоматологічних хворих", який пройде в Києві 6 листопада 2015.

"Після обговорення за круглим столом доктор Бергман відправився в" Європейський стоматологічний центр ", - розповідає директор центру Ольга Климентьєва. - Професор провів консультації пацієнтів і навчальний семінар для лікарів-стоматологів. Хочу зазначити, що подібні зустрічі стали вже традицією, так як Фред Бергман - частий гість нашої клініки. У кожний з своїх приїздів до Києва він приділяє час для спілкування та обміну досвідом з нашими фахівцями".

Оцінивши високий рівень роботи центру та кваліфікацію лікарів-стоматологів зокрема, президент Німецької асоціації оральних імплантологів подякував Ольгу Климентьєва та головного лікаря центру Вадима Климентьєва за запрошення, а також організацію всього заходу.

Професор Фред Бергман провів консультації пацієнтів    Найбільш гостре і важливе питання впровадження європейських та світових стандартів  Доктор Бергман представив план німецької навчальної програми для стоматологів  У Києві відбувся круглий стіл - організації стоматологічної служби в Україні  Учасники конференції наголосили на важливості міжнародного обміну досвідом  Круглий стіл - Європейські стандарти лікування стоматологічних хворих