"Я урочисто клянусь присвятити своє життя служінню людству."

(Гіппократ III століття до н. Е., Клятва Гіппократа)

ПослугиЛазерні технології в лікуванні зубів

Лазерні технології в лікуванні зубів

Лазерне лікування зубівОднією з розповсюджених проблем руйнування зубів для більшості людей є не тільки карієс, але ще й лікування зубних каналів. Необхідність у такому лікуванні виникає в результаті запущеного карієсу, запалення внутрішнього пухкого шару зуба - пульпи, і деяких інших випадках.

У зв'язку з тим, що це лікування вимагає особливого професійного підходу, воно виділене в окремий розділ стоматології. Це так зване ендодонтичне лікування. Його метою є усунення причин запалення зубного каналу, видалення всіх ушкоджених тканин, а також установка пломби, щоб запобігти подальшому негативному впливу на внутрішню частину зуба.

 

Складності традиційних методів зубного лікування

Донедавна ендодонтичне лікування проводилося винятково механічними методами. Вони передбачали застосування бормашин і спеціальних пристосувань для забезпечення доступу до каналу. Однак ця частина зуба має індивідуальну будову. Як головний канал, так і бічні мікроканали можуть бути зовсім різної форми. У деяких випадках занадто звивиста форма каналів або їхня надзвичайна вузькість приводили до неефективності всіх початих заходів. Також нерідкими були випадки виникнення додаткових ускладнень, серед яких:

  • Неприпустима для якісного пломбування форма порожнини зуба
  • Відхилення напрямку впливу борінструментів від лінії зубного каналу.
  • Вихід інструментів з ладу.
  • Неможливість доступу до найбільш вузьких частин збудженого каналу.
  • Недостатнє проникання до ураженої ділянки медикаментозних засобів.

У результаті, іноді, замість лікування людині пропонували видалити зуб. Це вирішувало локальну проблему хворого зуба й відразу створювало нову - необхідність протезування.

Стоматологія зробила крок уперед

Пошуки нових ефективних методів в області ендодонтології привели до використання в цій сфері лазерних технологій. Лазерна стоматологія виявилася не тільки набагато більш дієвою в боротьбі з усіма основними видами проблем ротової порожнини, але ще й менш травматичною для пацієнтів. Це сприяло швидкому поширенню методики в усьому світі. Більше того, ті, хто вже випробував на собі лікування зубів за допомогою лазера, повністю переосмислили своє відношення до походів до стоматолога.

У чому ж полягає кардинальна відмінність лазерної стоматології від традиційних методів? Сфальцьований лазерний промінь здатний ефективно впливати на збуджені тканини зуба на глибині більше 1000 мкм. Цей показник значно перевищує ті межі, на які були здатні механічні прилади попереднього покоління. По всій довжині зубного каналу відбувається стерилізація тканин з результатом 99,9%.

Прикладом успішного лікування зубів за допомогою лазера є використання технології VSP Fotona. У цьому випадку спрямований імпульс потужністю не більше 5 квт здатний провести стерилізацію порожнини глибиною 1000 мкм. Цей же лазерний промінь запечатує всі найдрібніші відгалуження від головного каналу, що було б просто неможливо зробити, використовуючи тільки засоби традиційної ендодонтології. Головний канал при цьому здобуває краплевидну форму, що найкраще підходить для подальшого пломбування за допомогою гутаперчевих штифтів і паст на основі гутаперчі.

Крім того, нерідко зустрічаються ураження твердих тканин. Для їхнього усунення використаються Nd:YAG лазери. Спрямований потік лазерних променів дозволяє стерилізувати верхню частину кореня зуба, випарувати оболонку кісти, що там утворилась. При цьому стерилізації буде піддана також розташована навколо ушкодженої зони кісткова тканина. Таким чином, лазерне лікування зубів дозволяє запобігти розвитку можливих при традиційному лікуванні ускладнень. Вплив лазера також стимулює імунітет на місцевому рівні. Завдяки цьому на місці кісти відбувається регенерація структури здорової кісткової тканини.

Чому лазери для лікування настільки ефективні?

Лазерний промінь настроюється таким чином, щоб впливати тільки на уражені тканини. Це забезпечує цілісність інших частин зуба, дозволяє мінімізувати травматичність лікування, а в багатьох випадках - зберегти зуб.

Лазер Nd:YAG за короткий час нагріває бактерії в збуджених каналах зуба, дезінфікує порожнина й руйнує деструктивні тканини. Після цього стоматологові залишається лише запломбувати канал.

Відгуки про лазерну стоматологію з боку професіоналів цієї галузі говорять про те, що така технологія не тільки значно спрощує схему лікування, але й дозволяє проводити ті медичні маніпуляції, які раніше були недоступні. Відгуки пацієнтів свідчать, що завдяки лазерній стоматології похід до лікаря більше не є приводом для страху. Тепер лікування зубів відбувається зовсім безболісно й набагато швидше.

Де можна провести лікування зубів за допомогою лазера?

Європейський Стоматологічний Центр пропонує широкий спектр послуг з лікування різних проблем ротової порожнини. У нас ви знайдете вигідні ціни на лазерну стоматологію, професійний підхід і найбільш ефективні методики лікування.

Щоб записатися на консультацію або одержати більш докладну інформацію про роботу центру, дзвоніть за зазначеними на нашому сайті телефонами.